Zastoupení


Česká republika


Kaldewei CS, s.r.o.
Na Pankráci 322/26
14000 Praha 4

Tel.: +420 226 218 590
Fax: +420 226 218 599

E-Mail: info@kaldewei.cz


Slovensko


Kaldewei CS, s.r.o.
Na Pankráci 322/26
14000 Praha 4

Tel.: +420 226 218 590
Fax: +420 226 218 599

E-Mail: info@kaldewei.cz


Centrála


Německo

Franz Kaldewei GmbH & Co. KG
Beckumer Straße 33-35
59229 Ahlen

Tel.: +49 2382 785 0
Fax: +49 2382 785 200

E-Mail: info@kaldewei.de

Franz Kaldewei GmbH & Co. KG: vedoucí v kvalitě a designu.


Firma Franz Kaldewei GmbH & Co. KG má vedoucí pozici na trhu v Německu a v Evropě v oblasti koupelových a sprchových van. Ve westfálském Ahlenu vyrábí Kaldewei výrobky, které se vyvážejí do celého světa.

Úspěch podniku má mnoho důvodů: angažovaní pracovníci, kteří v podniku pracují zčásti už po desetiletí stejně jako přímo ve firmě vyvinutý strojový park s četnými patenty. Tak patří výrobní prostory firmy Kaldewei pro koupelové vany k těm nejmodernějším v Evropě.

Dalším pilířem konkurenceschopné a do budoucnosti orientované výroby je pro firmu Kaldewei vedle náročného designu v maximální kvalitě orientace na ochranu životního prostředí. Zpracovává výhradně přírodní recyklovatelné materiály - ocel a smalt. Podnik je jediným výrobcem s vlastním oddělením vývoje smaltu a s výrobou smaltu. Smalt se vypaluje v největších smaltovacích pecích na světě.

Výrobní paleta firmy Kaldewei sahá od koupelových a sprchových van ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm přes šest různých vířivých systémů, montážní systémy a příslušenství pro koupelové a sprchové vany, sprchové zástěny, jakož i pětilitrový elektrický zásobník na teplou vodu, expanzní tlakové nádoby Kaflex pro topné systémy a koupelová kamna na uhlí.


Od polotovarů až po bezešvou lisovanou vanu ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm.


Podniková historie začala v roce 1918, kdy Franz Kaldewei podnik založil. Nejprve tento podnik vyráběl polotovary pro smaltový průmysl, např. vany na praní a kuchyňské pánve. Později doplnily sortiment konve na mléko a mlékárenské přístroje.

V roce 1928 nastoupil do vedení podniku jeho syn Heinrich Kaldewei a prosazoval výrobu první koupelové vany Kaldewei, která začala v roce 1934. Tehdy se vany svařovaly vždy z několika dílů. V roce 1958 se firmě Kaldewei podařilo poprvé vyrobit "bezešvou" koupelovou vanu, to znamená z jednoho kusu plechu bez svařovaných švů. Tyto bezešvé ocelové koupelové vany vytlačily během necelého desetiletí téměř úplně vany litinové, které do té doby ovládaly trh.

Franz Dieter Kaldewei, který řídí podnik od roku 1973, ho dovedl mezi nejpokrokovější výrobce koupelových van v Evropě, s celosvětově nejvyššími kapacitami a standardy kvality. Síla materiálu Kaldewei 3,5 mm se stala novým měřítkem kvality. Smaltované ocel Kaldewei 3,5 mm se samočistícím perličkovým efektem je patentovaným zušlechtěním povrchu, které je u početných modelů koupelových a sprchových van již sériovou záležitostí.


S více než dvěma sty modely na cestě k systémové nabídce.


Kaldewei přináší mnohostrannou výrobní paletou svůj příspěvek trendu zdůrazňujícímu více životní kvality a individuality v koupelně. Dnes je k dispozice více než 200 modelů v mnoha barvách.

Tak se Kaldewei vyvíjí od tradičního výrobce koupelových a sprchových van k výrobci se systémovou nabídkou kompletních řešení spojených s tématy koupání, sprchování a zdraví.

Zásluhou spolupráce s vedoucími evropskými designéry je jméno Kaldewei spojeno i s náročným designem týkajícím se van. Renomované milánské designové studio ?Sottsass Associati" se zodpovědně podepisuje pod většinu výrobků vysoce hodnotné Kaldewei "Premium-Line". Další úspěšné modely vznikly v ateliérech "Phoenix Design" (Stuttgart/Tokio). Oba designové ateliéry spolupracují s podnikem na bázi partnerství a starají se o to, aby vany Kaldewei skvěle přetrvaly po dobu 30 let nejen zásluhou obzvlášť odolného materiálu, jakým je smaltovaná ocel Kaldewei 3,5 mm, ale i z hlediska jejich tvaru a formy. Tím nejlepším důkazem jsou četné ceny za design, které modely Kaldewei získaly v minulých letech.


DESIGNJAKO FILOSOFIEDesign Kaldewei vychází z podnikové filozofie a sází na know-how a zkušenosti dvou prestižních světových designérských ateliérů:


Sottsass Associati v Miláně a Phoenix Design se sídlem ve Stuttgartu a Tokiu.


Designová kompetence pro koupelnu


 V dnešním uspěchaném světě se koupelna stává oázou klidu. Výrobní program Kaldewei zahrnuje okolo 200 modelů, které zaujmou množstvím tvarů a designem.


Sottsass Associati v Miláně


  "Podle staré tradice si dává při koupeli člověk své myšlenky zase do pořádku", tak formuluje Ettore Sottsas základní myšlenku své spolupráce s firmou Franz Kaldewei GmbH Co. KG. Již více než 15 let sází v Ahlenu na nadčasové a přesto okouzlující návrhy Sottsass Associati v Miláně.


Phoenix Design ve Stuttgartu/Tokiu


  Tom Schönherr a Andreas Haug si pod pojmem dobrý design představují spojení praktičnosti a magie. Výrobky musí mít kromě praktických vlastností také dlouhou životnost a ekologickou kvalitu. Magie má sílu personifikovat i sériové výrobky a udělat je jedinečné.
   

MATERIÁL


SMALT KALDEWEI


V dnešním uspěchaném světě se koupelna stává oázou klidu. Výrobní program Kaldewei zahrnuje okolo 200 modelů, které zaujmou množstvím tvarů a designem.


   

Vany ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm splňují ty nejvyšší požadavky na robustnost a hygienickou nenáročnost: Zásluhou jedinečného zušlechtění povrchu jsou tyto jakostní vany odolné proti oděru, poškrábání a nárazům, proti kyselinám a chemikáliím.

 Fascinující smaltovaná ocel Kaldewei 3,5 mm


Příroda poskytuje suroviny pro materiál, ze kterého jsou již po celá století vytvářeny ozdobné předměty, z nichž se nám tají dech: smalt.


V našem filmu zažijete historii smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm, neobvyklého spojení oceli a smaltu, zaručujícího zvláštní kvalitu Kaldewei: stabilitu, preciznost a krásu pro ten nejvyšší požitek z koupání.


Tento film si můžete stáhnout jako soubor MPEG ve dvou různých rozlišeních. Klikněte jednoduše na jeden z linků, abyste se na film mohli podívat např. ve Windows Media Player.

Chcete-li si film raději uložit na Vašem počítači, klikněte prosím pravým tlačítkem myši na některý z obou linků a zvolte potom bod nabídky "Uložit cíl jako...":


Malé rozlišení (288 x 160 pixel, soubor MPEG, 16,2 MB)

Vysoké rozlišení (384 x 216 pixel, soubor MPEG, 29,4 MB)


Nezničitelné a nenáročné na péči


V těch největších smaltovacích pecích na světě vyrábí firma Kaldewei ze sklotvorných, přírodních surovin speciální smalt, jehož povrch zůstane odolným zaručeně po mnoho let. Na tomto hladkém povrchu, tvrdém jako sklo, nevzniknou ani ty nejmenší mikroskopické rýhy: bakterie nemají šanci se zde usídlit. Slib, který Kaldewei splňuje 30-letou zárukou na své koupelové a sprchové vany.

Jedinečný povrch přesvědčuje také z hlediska svých vlastností týkajících se péče a ošetřování: očištění lze bleskově provést a i po zaschnutí nezůstanou žádné stopy.

Ještě nenáročnější na péči jsou koupelové a sprchové vany ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm se samočistícím perličkovým efektem. Na tomto zušlechtěném povrchu voda jednoduše odperlí a odnáší s sebou i nečistoty a vodní kámen. Tímto se neušetří pouze čas a námaha při čištění vany. Získává tím i životní prostředí: agresivní čistící prostředky se stávají zbytečnými, postačí měkký, vlhký hadřík. I zaschlé vodní fleky a zbytky vodního kamene lze hravě odstranit.


  

Všechny výhody. Všechny vany.


Více důležitých informací o smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm najdete v našem aktuálním kompletním katalogu smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm, který si zde můžete objednat.


  

KOUPÁNÍ V
NEJKRÁSNĚJŠÍCH BARVÁCH


Koupání v nejkrásnějších barvách. Nadčasový design a nejlepší kvalita, to je nezaměnitelnost van a sprchových vaniček Kaldewei.


Výběrem barvy získají osobitý ráz.

Máte volbu 22 resp. 28 barev.

Koupelové vany s vířivým systémem ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm jsou vybaveny zásadně samočistícím perličkovým efektem a jsou k dodání v barvách ägäis, alpinweiß, edelweiß, manhattan, pergamon a star white.

Rozdíly mezi barevným vyobrazením a barvou výrobku jsou technicky podmíněny.

Smaltovaná ocel
 Kaldewei 3,5 mm


   

Sprchy v úrovni podlahy


   


9 z 10 hostů říká: "TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ V HOTELU JE KOUPELNA"


Dnešní host - ať už je to obchodní cestující nebo člověk na dovolené - očekává více než tristní standardní koupelnovou buňku. Chce koupelnu, kde se bude dobře cítit a bude hýčkán, která je něčím zvláštním. To je dostatečným důvodem k tomu, že exkluzivní hotely na celém světě vsazují na kvalitu a designovou různorodost sprchových a koupelových van od firmy Kaldewei. Čtyři zvláštní případy vám ukážeme zde. Všechny další adresy najdete v našem referenčním seznamu hotelů.

*pramen: EMNID, 2001

  

SWISSôTEL - BERLIN

Kdo se jako host ubytuje v hotelu Swissôtel Berlín, očekává něco zvláštního. Právem, jak ukazuje pohled do koupelny. Zde člověka očekává Kaldewei MEGA DUO - požitek z koupele v čisté kultuře.

CAMPTON PLACE HOTEL - SAN FRANCISCO

Jak lze ještě více hýčkat hosty, kteří hodně cestují? V hotelu Campton Place se k tomu používají vany made in Germany: modifikovaná DYNA SET STAR.

SIDE HOTEL - HAMBURK

SIDE hotel v hanzovním městě oslovuje hosty s vysokým nárokem na design. U exkluzivního vybavení koupelen proto nesmí chybět RONDO od firmy Kaldewei.

GRAND HYATT HOTEL - SANGHAI

Luxusní mramorové koupelny hotelů Grand Hyatt jsou jedinečné, neboť byly vybaveny individuálně modifikovanou Kaldewei RETRO 6 STAR


zpět