Sanitec s.r.o.


Komenského 2501
390 02 Tábor
Telefon: 381 254 907
Fax: 381 254 908


Veronika Menšíková
marketing manager
mobil: 602 212 565
e-mail: veronika.mensikova@sanitec.cz

Eva Duchoňová
marketing project manager
mobil: 602 345 287
e-mail: eva.duchonova@sanitec.cz

Miloslav Vítek
poradce pro projekty a investiční akce
mobil: 606 794 029
e-mail: miloslav.vitek@sanitec.cz

Ing. Michal Kolda
ředitel společnosti
Česká a Slovenská republika

mobil: 606 233 076
e-mail: michal.kolda@sanitec.cz

Ing. Marcel Steinbach
vedoucí obchodu a regionu Morava
mobil: 602 569 660
e-mail: marcel.steinbach@sanitec.cz

Milan Patera
vedoucí regionu Praha + sever ČR
mobil: 602 451 333
e-mail: milan.patera@sanitec.cz

Mgr. Světlana Soukupová
vedoucí regionu jih ČR + Praha
mobil: 724 255 975
e-mail: svetlana.soukupova@sanitec.cz

Sanitec v našem regionu


SANITEC je největším výrobcem a dodavatelem sanitární keramiky, koupelnového nábytku, sprchových koutů a van v Evropě. Zaujímá i významné postavení v celosvětovém měřítku. SANITEC je největším nebo druhým největším výrobcem a dodavatelem v každé zemi. Do tohoto mezinárodního koncernu patří například KERAMAG, který je číslem 1 v Německu, stejně jako KOLO v Polsku, ALLIA ve Francii, IFÖ ve Švédsku či IDO ve Finsku. V České a Slovenské republice jej reprezentuje obchodní a marketingové zastoupení SANITEC, s.r.o. které má za sebou poměrně krátkou, za to však obchodně velmi úspěšnou historii. Po desetiletém působení tvoří jeho prodané výrobky bezmála 25% v ČR a téměř 30 % v SR.

Hlavním cílem společnosti SANITEC je splňovat rostoucí požadavky náročnějších zákazníků při současném zajištění maximální efektivity. Podmínkou existence a vývoje firmy je spokojenost zákazníků. Proto dáváme důraz na zjišťování jejich potřeb a požadavků, které přenášíme do vývoje a navrhování nových výrobků a sérií.

K hlavním výrobkům, které na český a slovenský trh dodává patří:

KERAMAG - exkluzivní série koupelnové keramiky a nábytku vysoké kvality uspokojí i ta nejvyšší přání náročných zákazníků. Moderní design, pocházející od slavných designérů zaručuje dlouholetou spokojenost.

KOLO (DELTA) - Výrobky značky KOLO nabízejí výjimečně široký sortiment keramiky, nábytku, van a sprchových koutů za výbornou cenu. Díky rozmanitým tvarům a provedení je možné si zařídit koupelnu podle vlastních představ.

KORALLE - Moderní sprchové kouty, sprchové vaničky a vany dodávají skvělé estetické pocity. Upoutávají originálním designem, perfektním provedením a vysokým komfortem.

ALBATROS - Masážní vany a boxy, spojující přírodní účinky vzduchu a vody s moderní technologií a designem.

Všechny nabízené výrobky jsou plně funkční a navržené podle nejnovějších designových trendů. Splňují požadavky evropských norem, je na ně vydáno Prohlášení o shodě a jsou vyráběny v závodech dle systému řízení jakosti (ISO 9001) a ochrany prostředí (ISO 14001). Na sanitární keramiku, vany a sprchové kouty je poskytována 5-ti letá záruka, na masážní vany, boxy a panely záruka 2 roky. Výjimkou jsou keramické výrobky Keramag se snadno čistitelnou glazurou KeraTect?, na které je záruka plných 30 let. Na území celého státu je zákazníkům k dispozici dobře fungující síť Autorizovaných servisních center.

Důkazem uznání pro vyráběné a prodávané výrobky jsou četná ocenění a zlaté medaile. Sanitec obdržel na odborných veletrzích Aqua-therm postupně během několika let Zlatou medaili za program sanitární keramiky pro tělesně postižené KERAMAG, Vitalis, čestné uznání za koupelnovou sérii DELTA Diara (KOLO Aplauz) a rovněž za program pro malé koupelny KERAMAG Joly. V anketách internetového portálu info-instalater.cz v roce 2004 se umístil na 1. místě v anketě Dodavatel roku 2004 a na 2. místě v anketě Výrobce roku 2004. Hlasující instalatéři tak ocenili dodavatelský servis, který Sanitec zabezpečuje. Všechny dosáhnuté výsledky svědčí o významné pozici SANITEC na trhu vybavení koupelen.SANITEC neustále zvyšuje obrat, jednak zvyšováním vlastního prodeje a dále také akvizicemi. V roce 2004 Sanitec dosáhl obrat 899 milliónů EUR. V současné době má cca. 7.000 zaměstnanců, 28 výrobních závodů a obchodní zastoupení po celém světě. Hlavní sídlo koncernu Sanitec je v Helsinkách ve Finsku a v Ratingenu v Německu. Od 4. února 2005 je vlastníkem všech akcií a novým majitelem skupina EQT Private Equity Funds.

Politika pro kvalitu a ochranu prostředí


Předseda Představenstva, Marek Kukuryka (2003-05-26)


SANITEC je výrobcem a dodavatelem široké škály produktů pro vybavení koupelen. Hlavním cílem SANITEC je směřování ke splňování stále větších požadavku zákazníků při současném zajištění maximální efektivity. Podmínkou existence a vývoje firmy je spokojenost klientů. Proto směřujeme k rozeznávání jejich potřeb a požadavků. Jsme si vědomi vlivu našeho podniku na životní prostředí, a proto klademe důraz na otázky spojené s jeho ochranou. Naši činnost provozujeme tak, aby měla co nejmenší negativní vliv na životní prostředí.

Naše úsilí směřuje ke splnění následujících předpokladů:

- zajištění satisfakce zákazníků díky včasným dodávkám objednaných výrobků ve stanovené kvalitě a za uspokojující cenu

- systematické ověřování stupně spokojenosti zákazníků s námi nabízenými výrobky a službami

- systematické zdokonalování výrobních procesů pro stále zvyšování kvality a produktivity, optimalizaci vlivu našeho působení na životní prostředí a racionální spotřebu surovin, materiálů a přírodních zásob  

- povzbuzování projakostních a ekologických činností našich dodavatelů

- prevence znečišťování a ohrožování životního prostředí

- používání aktuálních norem, předpisů a právních požadavků, které se týkají naší organizace  

- segregace vytvářených odpadů pro jejich další upotřebení

- zvyšování kvalifikace pracovníků díky vytváření možnosti doškolování

- zvyšování proekologického svědomí a postoje našich zaměstnanců

- systematická analýza vývoje a technického pokroku branži na světovém trhu pro

- zvýšení atraktivity naší nabídky pro zákazníky

- zdokonalování naší organizace díky zajištění správné komunikace, rozložení zodpovědnosti a určení oprávnění tak, aby každý zaměstnanec bez ohledu na svoji funkci byl zodpovědný za kvalitu své práce a spolupráce jak s vnějším, tak s vnitřním zákazníkem

- zajištění příznivých pracovních podmínek.  

Cílem realizace Politiky pro Kvalitu a Ochranu Prostředí vedení skupiny SANITEC zavedlo, udržuje a zdokonaluje systém řízení organizace, který odpovídá požadavkům norem ISO 9001:2000 a ISO 14001:1996.

zpět