Vany - RAVAK - S vanou Praktik N pro malé koupelny prostor ušetříte i získáte!

Malá koupelna. Běžný obrázek z většiny českých bytů. Už dávno není pravda, že zůstala přežitkem z dob výstavby paneláků. V současných projektech developerů často ubírají koupelně místo prostorné obývací pokoje a ložnice. Jak nejlépe uspořádat zařízení koupelny? Jak do ní vměstnat vše, aby ještě navíc nepůsobila stísněně? A že chcete také místo pro odkládání věcí, aby byly stále po ruce?

Designéři a výrobci koupelnového vybavení si už několik let lámou hlavy a předhánějí se v nápadech, jak nejlépe vyřešit prostor malé koupelny. Nejsnadnější většinou bývá pořídit si sprchový kout. S ním se najde v koupelně prostor i na pračku nebo nějakou skříňku pro uložení ručníků. Se sprchovým koutem je však zároveň pryč možnost relaxovat ve vaně. Opačně to ale neplatí. Vana může sloužit i jako prostorný sprchový kout. Otázkou ale zůstává volba té správné, která se vám nejen vejde do malé koupelny, ale zároveň ušetří místo na další vybavení.

RAVAK jako řešení nabízí vanu Praktik N, vytvořenou speciálně pro menší koupelny nebo do niky. Vany Praktik N se vyrábí ve dvou rozměrech - 150x85 cm a 160x85 cm. Je ideálním řešením na malém prostoru nejen svou velikostí, ale i dostatečnou odkládací plochou na cokoli. Autorem vany Praktik N je mladý český designér Kryštof Nosál. „Chtěli jsme vytvořit vanu ještě praktičtější než je její předchůdkyně. Vnitřní prostor má stejnou koncepci jako Praktik do rohu, ale tím, že vana využívá 100% místa v nice, jsme získali maximum," popsal záměr a přednosti nové vany Kryštof Nosál, který se společností RAVAK spolupracuje již delší dobu a má na svém kontě několik jejích úspěšných produktů.

Ale co sprchování? Stejně jako vanu Praktik lze i vanu Praktik N doplnit praktickou vanovou zástěnou nebo vanovými dveřmi. Snadno se instaluje a je konec s každodenním vytíráním po sprchování či po koupání dětí. Vana Praktik N je krásná a maximálně praktická, protože spojuje vanu, sprchu i odkládací prostor.

Základním kritériem pro malou koupelnu je její praktičnost. Ta však nevylučuje, že může být zároveň krásná. Vanu Praktik N lze doplnit jedním ze tří umyvadel Praktik a vytvořit si tak s konceptem Praktik designově sladěný celek. Všechna umyvadla Praktik poskytnou dostatek praktické odkládacího prostoru. Odkládací plocha umyvadla Praktik S je navíc rozdělena na mokrou a suchou - níže položenou mokrou pro odkládání věcí, z nichž odkapává voda, a suchou k odložení holicího strojku či fénu na vlasy. Umyvadlo Praktik W zase prakticky překlene volné místo mezi umyvadlem a pračkou. Umyvadlo prakticky využívá prostor nad pračkou a poskytuje tak veliký odkládací prostor třeba na ručníky. Plocha umyvadla není s pračkou v žádném kontaktu, vibrace vzniklé při ždímaní ji tak nechávají v klidu.

Ale ani to není vše! RAVAK myslel i na nevyužitý prostor pod umyvadlem. Nevíte jak vyřešit problém kam s věcmi? Chybí vám úložný prostor? Pořiďte si praktický koupelnový nábytek - nejen skříňku pod umyvadlo ve stejném designu, ale i nad pračku, dolní skříňku či boční sloup. Potřebné věci tak budou neustále po ruce. Čistý design bez madel i s madly a speciální úprava povrchů dvířek usnadní údržbu. Díky závěsnému systému bez nožiček se při úklidu lze jednoduše dostat pod všechny skříňky. Samozřejmě ale nabízíme i nábytek s nožičkami pro koupelny, kde není možné nábytek zavěsit na zeď. Vysoce kvalitní kování zajistí jejich snadné otevírání a zavírání. Speciální úprava povrchu dvířek odolá vlhkému koupelnovému prostředí. Nemusíte se bát poničení ani při údržbě mokrým hadrem.

I malá koupelna může být praktická a krásná. Stačí si ji poskládat podle představ.