Koupelnové doplňky - RAVAK - Chcete do koupelny konečně bezpečné osvětlení?

Koupelnová svítidla RAVAK bez obav klidně i nad vanu nebo sprchový kout!

  Zakázané ovoce nejvíc chutná. Ve skrytu duše určitě každý z nás přizná, že někdy v životě porušil pravidla. Jsou ale pravidla a předpisy, které se porušovat nevyplácí a jejich nedodržení může mít katastrofální následky. Tak jako dítě nepustíme na projížďku na kole nebo bruslích bez ochranné přilby, nedovedeme si představit jízdu v autě bez airbagů a bezpečnostních pásů. I zdánlivě bezpečné prostředí domova ale může skrývat řadu nástrah. Například koupelna. Všude slýcháme o nebezpečí uklouznutí na mokré podlaze nebo o riziku používání elektrických spotřebičů poblíž vody. Víte ale, že z hlediska bezpečnosti je koupelna rozdělena na jednotlivé zóny a přísná norma přesně definuje podmínky a způsob instalace elektrických spotřebičů? Tato norma se mimo jiné vztahuje i na osvětlení. Případů, kdy v koupelně najdeme svítidla, která tam rozhodně nepatří, bychom objevili víc než dost. RAVAK jako odborník na koupelnové vybavení proto nově uvádí na trh speciální bezpečná koupelnová svítidla se zvýšeným krytím, určená i přímo nad vanu nebo sprchový kout.

  Základním předpokladem koupelnového osvětlení musí být bezpečnost. V opačném případě se totiž může stát, že světlo v koupelně, které nesplňuje přísné normy, může ublížit vám nebo komukoli z vaší rodiny. Stačí k tomu třeba jediná kapka vody, která při mytí nebo hraní ve vaně dopadne na rozžhavený povrch svítidla. A úraz je na světě. Bezpečná koupelnová svítidla H2O Profi od RAVAKu vám tento problém vyřeší. Splňují bezpečnostní požadavky v předepsaných zónách, mají potřebné krytí proti vniknutí vody a světelné zdroje jsou chráněny tvrzeným sklem.

  Říkáte si, že je bezpečnost sice na prvním místě, ale rozhodně není tím jediným, co od koupelnových svítidel očekáváte? Máte pravdu. Ale ani na tuto podstatnou vlastnost RAVAK nezapomněl. Čistý a nadčasový design nových svítidel příjemně doladí interiér každé koupelny, takže se neokouká, ale ani nijak nenaruší intimní prostředí.

  Stačí se jen rozhodnout, zda chcete svítidla umístit doprostřed místnosti, nad umyvadlo nebo třeba nad vanu, a podle toho si vybrat z RAVAK nabídky ta správná. Kromě centrálního svítidla máte na výběr bodová svítidla pevná nebo výklopná, abyste mohli světlo nasměrovat přesně tam, kde ho potřebujete. Všechna svítidla snadno a rychle namontujete podle návodu do již hotového sádrokartonového podhledu.

  A i když mají svítidla přívlastek koupelnová, můžete si je dát klidně do kuchyně, chodby nebo vstupní haly. Záleží jen na vás, kde se vám budou líbit.