Vany - RAVAK - Nejprodávanější vana v Evropě loni oslavila své desáté narozeniny!

Vana, nebo sprcha? Odvěký problém majitelů malých koupelen, kteří se marně snaží vměstnat do miniaturního prostoru obojí a nedopustit nevyhnutelnost volby. Také to znáte? Jinak to ale nejde. Dáte přednost tomu, co máte raději. Je tu však další problém. Váš protějšek má zcela odlišný názor, a tak zatímco vy se za žádnou cenu nehodláte vzdát vany plné horké vody, pro něj představuje to pravé uvolnění voda stékající pozvolna po zádech. Vypadá to, že se nedohodnete, a obojí se do koupelny rozhodně nevejde. Co teď?

Řešení je naprosto jednoduché, a to aniž by ani jeden z vás musel slevit ze svých představ a požadavků - vana se zástěnou. Vy si budete moci vychutnat koupel se vším, co k ní patří. Váš partner se zase nebude muset krčit ve vaně a dá si osvěžující sprchu bez obav, že nacáká v koupelně. I tak ale musí výsledek splňovat tři základní podmínky: pohodlná vana a zároveň velký sprchový kout na co nejmenší ploše, aby se vám do koupelny vešla i skříňka na ručníky a kosmetiku a hlavně pračka.

Asymetrická vana Rosa z bohatého sortimentu společnosti RAVAK vás rozhodně nezklame a nemusíte dělat žádné kompromisy. Nepatří k novinkám, ale již uplynulých deset let na trhu a nespočet těch, kteří si ji vybrali, svědčí o jejích kvalitách. S vývojem akrylátových van začal RAVAK v roce 1998. O rok později vyvinul vanu Rosa, která se stala nejprodávanější vanou v Evropě a získala prestižní ocenění na řadě mezinárodních veletrhů. Od té doby až do dnešního dne se jich vyrobilo neuvěřitelných čtvrt milionu kusů. Že je vana Rosa skutečně ztělesněním přání zákazníků, potvrzuje v současné době již zhruba dvacet pokusů konkurentů o vytvoření co nejvěrnější kopie. Ptáte se, v čem že je vlastně tak jedinečná?

Velký sprchový kout a pohodlná vana v jednom na malém prostoru

Asymetrická rohová vana Rosa zabere v koupelně jen 150 centimetrů na délku, ale přitom nabízí pohodlí klasické obdélníkové vany. Vyrábí se v rozměrech 140/150/160 x 105 cm. Svým originálním tvarem a chytře řešenými vnějšími rozměry je ideální i do těch nejmenších koupelen. Pokud Rosu doplníte praktickou vanovou zástěnou, poskytne vám kolmá stěna a ploché dno vany maximální prostor pro sprchování. Abyste navíc mohli pohodlně posadit a odpočinout si, má Rosa v rohu integrované sedátko. Vanová zástěna přitom zabrání rozstřiku vody po celé koupelně. Pohodlí a bezpečí při koupeli vám zajistí také řada doplňků, jako jsou měkký podhlavník či praktické madlo přizpůsobené svým tvarem tak, aby se stalo přirozenou součástí vany. Rosu můžete buď obložit dlaždicemi, jednoduše usazením do polystyrenového nosiče - na který obkladačky přímo lepíte, nebo použít čelní panel nadčasového designu.

Rosa I a Rosa II - dvě tváře jedné vany

Díky spokojenosti zákazníků a přesnému vystižení jejich představ se vana Rosa drží již deset let v sortimentu společnosti RAVAK a patří k neprodávanějším výrobkům. Její přijetí a obliba uživatelů bylo ale zároveň příčinou toho, že se RAVAK nespokojil s tímto úspěchem a rozhodl se lidem nabídnout ještě něco lepšího. Dokonalejší vanu Rosa, která by se ještě více ztotožnila s potřebami lidí, byla maximálně praktická, ale zároveň krásná. Ač bylo již na začátku jasné, že bude velmi těžké toto předsevzetí splnit a překonat úspěch původní vany Rosa, špičkové rakouské studio Design Storz se o to pokusilo. Vznikla designově ještě propracovanější vana s názvem Rosa II s ladnějšími křivkami a elegantním ergonomicky řešeným čelním panelem, který originálním způsobem usnadňuje vstup do vany. Kromě toho disponuje Rosa II další předností, a to ještě větším, stosedmdesáticentimetrovým rozměrem. Vyrábí se v rozměrových variantách 150/160/170 x 105 cm.

Koncept Rosa - designově sladěný celek

Máte vanu a zároveň sprchový kout. Tím to ale většinou nekončí. Potřebujete ještě nové umyvadlo? Pořídit můžete jakékoli, mnohem lépe ale bude vypadat takové, které se svým tvarem k vaně hodí. Nemusíte dlouho hledat a složitě vybírat, tou nejlepší variantou je pořídit si koncept Rosa od společnosti RAVAK, se kterým získáte sladěný celek do vaší koupelny - vanu, k níž si můžete vybrat hned ze tří umyvadel ve stejném designu, která prakticky řeší mytí i odkládací plochu. Ale to stále není vše. Novinkou letošního roku je rozšíření konceptu o praktický nábytek. Pokud toužíte po celé koupelně v jednom designu a chybí vám úložný prostor, pořiďte si skříňku pod umyvadlo Rosa Comfort se šuplíky, poličkami a zabudovaným košem na prádlo a nad umyvadlo ve stejném designu i zrcadlo s poličkou a bodovým světlem. Podumyvadlovou skříňku můžete doplnit skříňkou nad pračku, dolní skříňkou či bočním sloupem. Vaše věci budete tak mít neustále po ruce. Koupelnu si tak poskládáte podle vašich představ. Čistý design bez madel a speciální úprava povrchů dvířek vám usnadní údržbu. Díky závěsnému systému bez nožiček se při úklidu jednoduše dostanete pod všechny skříňky. Vysoce kvalitní kování zajistí jejich snadné otevírání a zavírání. Speciální úprava povrchu dvířek odolá vlhkému koupelnovému prostředí i údržbě mokrým hadrem. 

Materiál a výroba

Společnost RAVAK má velký výrobní závod a současně sídlo firmy v Příbrami. Zde se denně vyrobí také přes 100 van Rosa, která tvoří zhruba 50% celkové produkce van RAVAK.

Vany RAVAK jsou zásadně vyráběny z litého akrylátu (PMMA) s vyztužením sklolaminátovou vrstvou. „Pro výrobu pečlivě vybíráme nejkvalitnější materiály od špičkových výrobců. Ti nejlepší výrobci litého akrylátu na světě dodávají originální sněhobílý materiál speciálně vyvinutý pro RAVAK nesoucí označení snowwhite," říká Jaroslav Šinákl, člen oddělení vývoje společnosti RAVAK.

Vysoká kvalita van RAVAK je dána přesností a spolehlivostí moderních technologických zařízení, na kterých jsou vany vyráběny. Tato zařízení jsou od nejlepších světových výrobců v oboru (Výlisky van jsou lisovány na termolisech Cannon Shelly a Armour. Nástřik laminátu je prováděn na robotizovaném pracovišti Tiesse, nástřik polyuretanu na robotizovaném pracovišti Unipre. Obě pracoviště jsou vybavena roboty Kawasaki. Ořez van je zajišťován na frézce Geiss a na robotizovaném pracovišti Tiesse robotem Kawasaki). V průběhu výroby je uplatňována několikastupňová kontrola kvality.

Unikátní technologie PU Plus

Máte obavy z vyššího zatížení vany? Požadujete špičkovou kvalitu a hledáte nejmodernější technologie? Vybíráte hydromasážní vanu? Nechte si doporučit zcela ojedinělý způsob vyztužení van RAVAK moderní technologií PU Plus. Její princip spočívá v nahrazení sklolaminátové vrstvy tvrdou polyuretanovou pěnou. Vyztužení vany je konstrukčně velice tuhé. Vzniká tak bytelná vana, která se nehne, a má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Díky silné vrstvě polyuretanové pěny jsou stěny van vyráběných technologií PU Plus 1,5x silnější, její dno a lem vany je opatřen pevnou vrstvou silnou až 2 cm. Právě pro tyto vlastnosti jsou vany PU Plus ideální pro osazení hydromasážním systémem. Jejich provoz je tišší a tepelné ztráty přes boky vany nižší, takže voda nechladne tak rychle. Vany PU Plus splňují ty nejvyšší nároky na kvalitu - vykazují ještě vyšší odolnost a delší životnost. Výroba je ekologická a vany recyklovatelné.