Sprchové kouty - RAVAK - Jak si vybrat spolehlivý sprchový kout?

Sháníte právě do koupelny nový sprchový kout a máte jasnou představu, co od něj očekáváte? Chcete hezký sprchový kout, ale zároveň nehodláte věnovat čas náročné údržbě. Potřebujete spolehlivý výrobek, pod který nebudete muset dávat při každém sprchování ručník a odmítáte se rozčilovat s nefunčními dveřmi. Za další si snažte vybavit obrázek vašich dětí, kterým se marně snažíte vysvětlit, že je třeba chovat se k věcem s větší opatrností a šetrností. A v neposlední řadě cena, která by měla co nejméně zasáhnout do rodinného rozpočtu.

Jak vybrat spolehlivý sprchový kout, který by měl splňovat všechny tyto požadavky? V první řadě byste se měli zaměřit na princip otevírání dveří. Máte-li malou koupelnu a potřebujete ušetřit místo, rozhodně volte princip posuvný či zlamovací namísto otevírání dveří do koupelny. Velmi důležité je kvalitní technické provedení, aby se vám dveře koutu po čase nezačaly zadrhávat. Dále byste se měli zaměřit na těsnost výrobku danou především typem konstrukčního řešení, aby kout neprotékal a po každém sprchování vás nečekalo vytírání podlahy. V neposlední řadě hraje při výběru roli samozřejmě finanční stránka. Ta zahrnuje nejen pořízení koutu, ale i jeho montáž. Pokud bude natolik jednoduchá, že ji zvládnete sami, ušetříte za práci řemeslníků.

Odpovědí na všechny tyto požadavky je spolehlivý a vysoce odolný sprchový kout Supernova. Přežije bez nadsázky téměř vše, a to i měnící se trendy ve vybavení koupelen. Jednoznačným důkazem je to, že společnost RAVAK ho uvedla na trh již před patnácti lety. Vzhledem k neuvěřitelně rychlému tempu vývoje věkem babička, Supernova ale do starého železa rozhodně ještě nepatří. Svou nadčasovostí a nezpochybnitelnými přednostmi předčí i ty nejmladší sokyně na trhu. A to se oblibě zákazníků těší již dlouhých patnáct let.

Jak se zrodila Supernova

Společnost RAVAK byla založena v roce 1991 jako společnost s ručením omezením a nese jméno, které odráží jména svých zakladatelů - rodiny Vařeků a Kreysů. Obě rodiny dodnes aktivně společnost řídí. Výrobní sortiment tvořily od počátku sprchové kouty a vaničky, nejdříve v licenci francouzského výrobce. V roce 1993 společnost začala investovat do vlastního vývoje a od roku 1994 uvedla řadu sprchových koutů Supernova, vyrobenou vlastní patentovanou technologií.

Dnes řadu Supernova tvoří široká rozměrová a typová nabídka rámových sprchových koutů a dveří fungujících nejen na posuvném principu otevírání. Její hlavní předností je bezporuchovost a odolnost vůči špatnému zacházení daná téměř nezničitelnou rámovou konstrukcí. Tu tvoří lehké hliníkové profily s velmi vysokou pevností. Rámové provedení sprchových koutů, dveří a také vanových zástěn řady Supernova zabraňuje protékání vody a díky technickému řešení zajistí téměř dokonalé utěsnění.

S AntiBlockem hladce otevřete i zavřete

Už se vám někdy stalo, že jste se natěšeni do sprchy místo relaxace pustili do boje s dveřmi sprchového koutu? A když už jste zadrhávající se dveře s námahou konečně otevřeli, zase jste se třesoucí se zimou notnou chvíli pokoušeli dostat ven? Tak s tím už je konec. Otevírání sprchových koutů a dveří řady Supernova je totiž založeno na zcela originálním posuvném principu. Ten v první řadě výrazně šetří místo v koupelně, jelikož se dveře místo otevírání do prostoru posouvají do strany. Jeho originalita však spočívá v unikátním mechanismu AntiBlock. Už název napovídá, v čem je jeho přednost. Pojezd se posunuje v drážkách, které chrání běžným používáním nepoškoditelná plastová vložka s vynikajícími kluznými vlastnostmi. RAVAK provedl testy, ve kterých se prokázala spolehlivost sprchových koutů Supernova na 1 000 000 otevření. RAVAK na systém AntiBlock poskytuje 10 let záruku. A to již stojí za uvážení... Dveře se lehce a bezhlučně otevírají a zavírají. Zapomeňte na kolečka, která se zadrhávají nebo vypadávají z vodicí lišty. Systém AntiBlock spolehlivě zabraňuje křížení posuvných dílů, čímž výrazně zvyšuje životnost celého produktu. Při běžné údržbě představuje doživotní slib na bezporuchový a tichý chod sprchového koutu. Stačí jen občas ošetřit pojezd teflonovým sanitárním mazivem, nejlépe přímo z RAVAK produkce, a na zbytky usazenin použít v rámci běžné údržby tekutý čistič RAVAK Cleaner. „Supernova je léty prověřený výrobek. Jeho technologická životnost je téměř neomezená," potvrzuje Jaroslav Šinákl, člen oddělení vývoje společnosti RAVAK.

Chytré řešení i pro nestandardní nebo nepřesné stavební otvory

Rádi relaxujete ve sprše? Nenechte se omezovat standardními rozměry sprchových koutů (80 x 80, 90 x 90 cm) a objevte možnosti sprchových dveří. S jejich pomocí si můžete vytvořit sprchovací prostor ve velikosti a tvaru, který bude vyhovovat vám i vaší koupelně. Ptáte se v duchu, jaká je výhoda velkého prostoru? Zásadním argumentem pro je váš vnitřní pocit ve sprchovém koutu. Nebudete se muset soustředit, abyste při otáčení nebo mytí hlavy neshodili lokty šampony z poliček. Naopak. Budete se moci sprchovat nanejvýš pohodlně. Také si moc dobře vybavíte situaci, kdy vám ve sprchovém koutu spadne třeba mýdlo? Nezbývá než vypnout vodu, vylézt ze sprchy a sebrat ho. Jinak to zaručeně odnese koleno, hlava nebo skončíte s bolestivou rýhou na zádech od kohoutku. Rádi se sprchujete ve dvou? Ani tuto drobnou radost si už nebudete muset odpustit. S použitím sprchových dveří si můžete splnit sen a vybudovat si sprchovací prostor šitý na míru vám i vaší koupelně. Supernova se všude vejde. Vyniká zcela bezkonkurenční variabilitou. Použitím takzvaného nastavovacího profilu lze sprchové dveře postupně rozšiřovat po 2 centimetrech na každé straně. Výrobek tak lze zvětšit až o 8 centimetrů. Pomocí chytrého ustavovacího profilu si navíc lze snadno poradit s různými stavebními nepřesnostmi, takže Supernova se vejde opravdu do každého prostoru. A kromě toho ještě další nesporná výhoda, kterou obdivují i zkušení instalatéři - velmi snadná a rychlá montáž s pomocí 10 šroubů, kterou zvládne téměř každý. Výrobek se dodává ve smontovaném stavu, a tak ho stačí pouze přišroubovat ke zdi a zatěsnit silikonem.

Snadná údržba a sklo stále jako nové

Je pro vás koupelna místem, kde si chcete dopřát maximální soukromí? Potom určitě nevyberete průhledný sprchový kout, ale raději nějaký méně transparentní dekor, který vás při sprchování schová, ať už bude výplň skleněná či z umělé hmoty. Pokud patříte k těm méně stydlivým a navíc máte rádi čistý design, zřejmě zvolíte čiré sklo. Supernova nabízí obojí. A navíc se ani u výplně z kaleného bezpečnostního skla nebudete muset stydět za nevzhledné mapy způsobené usazováním vodního kamene ani trávit hodiny čistěním ve snaze se jich zbavit. Všechny skleněné výplně jsou opatřeny povrchovou úpravou RAVAK AntiCalc, a to bez navýšení ceny výrobku. Tato úprava vytváří na skle vodoodpudivý ochranný film, který zabraňuje usazování vodních kapek a nečistot. A údržba skla bude mnohem jednodušší. K dokonalému vzhledu sprchového koutu vám postačí vykonávat údržbu jednou až dvakrát za měsíc. Pokud navíc použijete k ošetření skla přípravek AntiCalc Conditioner, a to alespoň čtyřikrát za rok, prodloužíte životnost vodoodpudivé vrstvy RAVAK AntiCalc nejméně na deset let.

Moderní povrch, který se výborně udržuje

Dáváte přednost sprchovému koutu s kovovým vzhledem namísto standardního bílého provedení, ale odrazuje vás představa náročného čištění? Sprchové kouty Supernova v satinovém provedení jistě vaše obavy vyvrátí. Eloxování je totiž velmi jemné a vytváří hladký povrch pro snadnou údržbu. Neuvidíte stopy po prstech a ani se na koutu neusazuje špína. Nejprodávanější řadu sprchových koutů Supernova i v žádané povrchové úpravě satin mohl RAVAK letos uvést na trh díky vlastní výrobní lince. Galvanovnu ve výrobním areálu společnosti v Příbrami uvedl do provozu v roce 2008. Jde o jedinečnou technologii, kterou má zvládnuto jen několik firem v Evropě a žádná v České republice ani v regionu střední a východní Evropy. Vedle obvyklých povrchových úprav (zinkování, chromování, pomědění, niklování) je součástí linky právě i zmíněná povrchová úprava hliníku technologií jemného matování s vysoce hladkým povrchem. Tloušťka vrstvy oxidu hliníku je v porovnání s některými konkurenčními výrobky až dvojnásobná. Přednostmi této povrchové úpravy jsou zvýšená tvrdost dílce, dobrá korozní odolnost a prodloužená životnost materiálu. Díky výrobě tohoto povrchu přímo v příbramském závodě je cena výrobků v provedení satin stejná jako u bílých výrobků a navíc může RAVAK garantovat zkrácené termíny dodávek.

Spolehlivá řada Supernova je výsledkem použití prověřených materiálů z hlediska pevnosti, kvality dodavatelů, bezpečnosti zákazníka, snadné obsluhy i údržby.