Vodovodní baterie - Schell - Vysoké zatížení vydrží samouzavírací armatury

Armatury šetřící vodu = úspora nákladů / vysoké nároky na hygienu a komfort při používání / vysoká provozní bezpečnost a nízká náročnost údržby

V současné době jde ekologie ruku v ruce s trendem šetření, z čehož jednoznačně plyne, že armatury šetřící vodu, jsou stále více žádané. Dále trh ovlivňují stále stoupající nároky na hygienu a komfort, spolu s nutností zajištění vysoké provozní bezpečnosti a minimální náročnosti na údržbu armatur.

Na základě právě těchto požadavků vyvinula nově firma Schell Armaturentechnologie dvě umyvadlové armatury Puris SC a Petit SC (SC = Self-Close) s automatickou samouzavírací funkcí a doplnila tak svůj program mechanických a elektronicky řízených umyvadlových armatur.

Armatury Puris SC a Petit SC se vyznačují především tím, že i při nejvyšším zatížením umožňují hospodárný, spolehlivý provoz s dlouhodobou životností. Robustní, masivní celokovové armatury z mosazi s leštěným chromovým povrchem se hodí obzvláště pro silně zatěžované veřejné a poloveřejné sanitární prostory. Armatura Petit SC může být díky výhodné ceně využívána i pro objekty, u nichž je základní prioritou nízká investiční náročnost.

Velmi kvalitní samouzavírací armatura Puris SC se vyrábí ve variantě určené pro studenou nebo předmíchanou vodu (typ SC-K) a variantě směšovací s regulací teploty (typ SC-M). Opticky zcela odpovídá svým šikmým válcovitým tělem elektronické umyvadlové armatuře Puris, jejíž design byl mnohokrát oceněn. Pro spuštění vody stačí lehký krátký dotek na hladkou horní plochu tlačítka. Díky ergonomickému a snadno obsluhovatelnému ovládacímu tlačítku může být individuálně regulována teplota směšované vody u typu SC-M. Dodatečné omezení teploty vody je možné díky nastavitelné teplotní zarážce. Funkčně bezpečná samouzavírací technika obsažená v robustní umělohmotné kartuši určuje dobu průtoku vody. Bez nutnosti demontovat kartuši je doba průtoku vody nastavitelná mezi cca. 5 a 30 vteřinami a poté se průtok vody automaticky zastaví.

Samouzavírací armatura Petit SC se vyznačuje vysokou bezpečností proti vandalům a byla firmou Schell koncipována speciálně pro méně dozorované sanitární prostory. Nový konstrukční typ se skládá ze svislého válcovitého těla s vodorovným výtokovým ramínkem a hodí se pro umývátka, malá i středně velká umyvadla. Armatura Petit SC funguje podle přívodu vody na studenou nebo předmíchanou vodu. Ergonomické, lehce klenuté tlačítko u armatury Petit SC se lehce stlačí dlaní nebo prsty. Doba průtoku vody je přednastavena výrobcem u této armatury napevno a činí cca. 7 vteřin. Další časové omezení není nutné, protože množství průtoku u této armatury činí pouze úsporných 8,3 l/min. To znamená, že při krátkém mytí rukou s jedním spuštěním se spotřebuje méně než jeden litr vody.