Vodovodní baterie - Oras - O vodovodních bateriích

Finský výrobce vodovodních baterií ORAS patří mezi první trojici největších výrobců v Evropě. První své výrobky uvedl ORAS na trh již před 60 lety. Trvalý technický rozvoj a využívání nejmodernějších technologií ve výrobě zajišťují špičkovou kvalitu všech výrobků.

Oras nabízí sedm ucelených sérií od ekonomické po nadstandardní ve stejné špičkové kvalitě.

Firma ORAS navíc přinesla na trh zcela nové, unikátní řešení vodovodních baterií tzv. Bidetty a jedinečně vyřešené termostatické baterie. Bidetta je vodovodní baterie, která díky mobilní ruční spršce plně nahradí bidet v koupelnách, kde je umístěno WC a umyvadlo. Je nezastupitelná všade tam, kde jsou kladeny zvýšené nároky na osobní hygienu.

Termostatické baterie zajišťují dokonalou ochranu před opařením, vysoký uživatelský standard. Navíc bez omezení uživatele přinášejí velké úspory nejen vody, ale i energie potřebné na její ohřev. Jejich řešení termoelementu, které je předmětem patentové ochrany umožňuje baterie použít dokonce I pro plynové průtokové ohřívače vody.

Všechny jednopákové baterie ORAS mají stejný typ kartuše, která je nejdůležitější částí baterie. Na každé kartuši je možné nastavit podle přání uživatele jak průtočné množství, tak teplotu vody.To je výhodné především tam, kde je požadována bezpečná ochrana před opařením - nemocnice, domy s pečovatelskou službou a podobně - a kde je nutné zabránit plýtvání. Toto nastavení je velmi jednoduché a variabilní. Kartuše navíc je schopna eliminovat dynamický ráz v potrubí a tím prodlužuje životnost nejen celého systému.

Díky těmto kartuším je hlučnost baterií menší než 20 dB a tím jsou splněny nejpřísnější hygienické požadavky z hlediska hluku. Z pohledu uživatele je velmi důležitá skutečnost, že tyto kartuše zvládnou bez problémů i 1 000 000 cyklů otevření a zavření vody. Tím je dána jejich enormně dlouhá životnost (i 20 let), samozřejmě při správném používání.

Oras nabízí jako jediný na trhu baterie s tzv. Eko-knoflíkem. Je to řešení, které zabraňuje možnosti opaření i při neopatrné manipulaci s pákou baterie a současně zabraňuje plýtvání s vodou, jejíž cena roste! Toto řešení je vítáno hlavně zákazníky s malými dětmi, seniory a osobami se zhoršenou manipulační schopností především díky bezpečnosti a dosahovaným úsporám na vodném.

Výrobce poskytuje záruku 5 let na kartuši a dva roky na ostatní časti baterie. Oras zajišťuje záruční i pozáruční servis, který je poskytován přímo u zákazníka do 24 hodin, nebo podle dohody.

Dalším typem vodovodních baterií vhodným pro místa se zvýšenými nároky na hygienu (nemocnice, zdravotnická zařízení, potravinářský průmysl) jsou bezdotykové elektronické baterie Oras Electra. Tyto výrobky jsou garantem dokonalé hygieny a značných úspor.

Oras nabízí i řadu doplňujících výrobků, které zvyšují užitnou hodnotu základního výrobku. Jsou to například připojující etážky s vestavěným kulovým ventilem, které velmi usnadňují servis na vodovodních bateriích, nebo nezamrzavé ventily vhodné pro každý rodinný dům, restauraci, terasu... a řadu dalších originálních řešení umožňujících splnit i velmi specifické požadavky zákazníků.

V posledních letech se Oras věnuje ve spolupráci s renomovanými dasignerskými ateliéry výrobě nových řad vodovodních baterií určených pro zákazníky s nejvyššími estetickými nároky za dodržení stoprocentní kvality výrobku. Jedná se zejména o řady Il Bagno Alessi nebo série Ventura, či kuchyňská baterie Aventa .

Na všechny výrobky ORAS jsou vystaveny certifikáty a výrobky splňují všechny zákonem předepsané normy.