Vodovodní baterie - Oras - IL BAGNO ALESSI Dot

Oras se zapojil do nového koupelnového konceptu

ILBAGNOALESSI Dot je nový koupelnový koncept vytvořený jedním ze světově nejvíce respektovaných designerských ateliérů, italským studiem Alessi. Tato top kolekce je navržena talentovaným holandským architektem jménem Wiel Arets. Alessi zvolil švýcarský Laufen a finský Oras jako své spolupracující partnery. Koncept DOT byl vystaven v Miláně na výstavě Furniture Fair v dubnu 2007.

Alessi a kuchyně - to je celosvětově známé spojení ve světě designu. Můžeme dokonce říci, že Alessi započal novou éru „kuchyňské kultury". Alessi přinesl fantazii a humor do kuchyně. Kuchyně, které byly po desetiletí uzavřené a skryté, se přestaly skrývat a otevřely se do prostoru, kde se lidé mohou opravdu cítit jako doma a vařit s celou rodinou či s přáteli.

Na přelomu století se novým objektem zájmu pro Alessi stává další doposud uzavřený a skrytý prostor - koupelna. V roce 2002 Alessi představil svůj první IL BAGNO ALESSI koncept - koupelnu, která byla dílem oceňovaného milánského architekta jménem Stefano Giovannoni. Pod jeho vedením byla navržena nejvšestrannější průmyslově vyráběná koupelnová série.

Alessi chtěl vytvořit koupelnu od úplného prvopočátku. Do tvůrčího procesu vznikající nové „koupelnové kultury" zapojil Alessi také finský Oras, který je dle Alessi jednou ze společností skvěle reprezentujících nejvyšší kvalitu na poli evropské koupelnové kultury. Spolupráce slavila úspěch a IL BAGNO ALESSI koncept byl nadšeně přijat.

Spojení účelnosti a rozumu

Designerem nejnovějšího IL BAGNO ALESSI Dot projektu je holandský architekt jménem Wiel Arets, se kterým Alberto Alessi spolupracuje již od roku 2000. V minulosti již Wiel Arets spolupracoval na Alessiho projektu "Tea & Coffee Towers".

"Když jsem uviděl první „design by Arets", věděl jsem, že tento výjimečný holandský architekt se může stát jedním z nejvlivnějších designerů nového století. „Je praktický a umíněně rozumný ve stejný okamžik", říká Alberto Alessi.

Harmonie skrze neobvyklé kontrasty

"IL BAGNO ALESSI Dot koupelnový projekt je typickou ukázkou práce pana Aretse. Vytváří neobvyklé kontrasty kombinací konvenčních a nekonvenčních tvarů. Výsledkem je lehký pocit beztíže, který je dle mého názoru velmi ojedinělý v moderním designu. To je krásný příklad toho, kolik architektura magistra omnium artium (učitelka všech umění) může dát modernímu designu", říká Alberto Alessi.

Pocit klidu a uvolnění je cílem

Proces tvorby designu kolekce IL BAGNO ALESSI Dot se zásadně lišil od konvenčního navrhování koupelny. Hlavní pozornost nebyla upřena na mytí a koupání, ale na navození a tvorbu relaxačního pocitu. Centrální nosný prvek designového návrhu, kruh, je přítomen na každém produktu, dokonce i když není přímo vidět. Stejně tak tvary se opakují na všech produktech této koupelny. Povrchy umyvadel a vany se samozřejmě snadno čistí. Sprchová mýdla, koupelové pěny, či ostatní doplňky jsou vždy snadno dosažitelné, blízko vodovodních baterií.

Všechna umyvadla, vany a sprchy jsou stejných tvarů a snadno kombinovatelné. To samé platí také i pro ostatní koupelnový nábytek. Stejně i například skleněná sprchová zástěna, která se perfektně hodí do tohoto koupelnového prostředí.

IL BAGNO ALESSI Dot designed by Arets je celek, kde každý produkt má svou vlastní roli, ale žádný z nich nemá vedoucí pozici. Význam harmonie je zde zcela zásadní.

Dot je perfektní koupelna, jejímž cílem je umožnit svému majiteli maximálně si užít nejdůležitějšího a nejvzácnějšího elementu naší planety, vody.