Sanitární keramika - Sanitec - iCon. Koupelny mnoha tváří

Neobyčejně mnohostranný kompletní koupelnový program, který přichází s novou koupelnovou sérií iCon, zahrnuje širokou nabídku umyvadel, závěsný klozet a bidet, kombinovaný klozet s hlubokým splachováním, vany a sprchové vaničky, jakož i bohatý nábytkový program, který ve spojení se sanitární keramikou otevírá mimořádný prostor pro individuální návrhy koupelen. Nadčasově moderní design koupelnové keramiky poskytuje právě ve spojení s širokým nábytkovým programem nezvyklý prostor pro návrhy v městském životním stylu.

Veškerá umyvadla mají jednoduchý, nadčasový moderní tvar a vyznačují se rovnými vnějšími konturami, jemným vnitřním tvarem a velkorysými odkládacími plochami. Řada iCon zahrnuje čtyři umyvadla (60, 75, 90 a 120 cm), jedno dvojumyvadlo (120 cm) a v neposlední řadě dvě asymetrická umyvadla (50 a 90 cm) v pravém a levém provedení. Tyto varianty mají v pravé nebo levé vrchní části odkládací plochy prohlubeň v keramice, do které se vkládá atraktivní dekorativní miska. Kromě dekorativní funkce může být používána ke zcela praktickým účelům. Když se naplní malým množstvím vody, je vhodná například k čištění holícího břitu nebo může sloužit jako bezpečné úložiště šperků, které se odkládají při mytí. Barevný odstín misek koresponduje s barvami nábytku a tvoří hezký kontrast k bílé keramice. Do koupelen pro hosty bylo navrženo umývátko iCon o šířce 38 cm, s otvorem pro baterii vpravo nebo vlevo, nebo rohové umývátko s délkou ramene 32,5 cm.

Klozet, stejně jako bidet přejímají plynulou rovnou vnitřní konturu umyvadel a tvoří tak kontrast k přísné vnější geometrii umyvadel. Klozetové sedátko může být vybaveno automatickým pozvolným sklápěním. Všechny sanitární předměty jsou v bílé barvě (Alpin) a na přání s povrchovou úpravou KeraTect odpuzující nečistoty, bakterie a vodní kámen.

Zcela individuální prostředí vzniká v koupelně také díky kombinaci sanitární keramiky s vhodným koupelnovým nábytkem ve vysoce lesklých trendových barvách - bílé, modravě karmínově červené (burgundy) a platinově šedé. Spodní skříňky pod umyvadla, u nichž tvar a funkce jsou perfektně sladěné (60, 75, 90, 120 x 24 cm), spodní skříňky (60, 75, 90,120 x 62 cm), vysoké skříňky (35 x 180 x 30 cm), boční skříňky (45 x 60 a 89 x 47 cm), osvětlené zrcadlové prvky (60, 90, 120 x 75 cm) a poličky (60 a 90 x 16,5 cm), jakož i zrcadlová skříňka (35 x 150 x 30 cm) vytvářejí vedle velkorysého úložného prostoru a četných odkládacích možností také základ pro novodobé uskupení nábytku. Série iCon nabízí velké množství různých možností představení městského stylu: kromě nadčasové moderní varianty je možné si hrát s různými úrovněmi, barvami a výplněmi a vytvořit tak rovněž nezvyklý a extravagantní vzhled. Novodobé je například propojení zrcadlové skříňky a boční nízké skříňky nebo kombinace spodní a boční skříňky. Co se týká osvětlených zrcadel, je zde možno přesunout světelnou lištu před instalací ze středu doleva nebo doprava, což vytváří zejména ve spojení s korespondujícími instalovanými poličkami vedle nebo pod zrcadlem zcela osobní akcenty. Nábytek lze vzájemně spojovat tak neobvyklým způsobem, že architektura a dojem koupelny dostávají zcela nové impulzy.

Sortiment řady iCon je doplněn tvarově sladěnými vanami a sprchovými vaničkami. Obdélníkové akrylátové vany jsou k dostání s odtokem na straně (170 x 75 x 45 cm) nebo s odtokem uprostřed (170 x 75 x 45 cm, 180 x 80 x 45 cm, 190 x 90 x 45 cm), oválná vana (180 x 85 x 45) má rovněž středový odtok. Velkorysá hloubka vany je zárukou pro příjemný pocit při koupání. Čtvercové sprchové vaničky měří 80 x 80, 90 x 90 a 100 x 100 cm, obdélníkové 100 x 80 cm a 120 x 90 cm Díky výšce vaničky nad podlahou pouze 3 cm, je možné vaničky iCon zapustit do podlahy s velmi jednoduchým vstupem, protože není třeba překonávat vysoké okraj vany. Tyto vaničky lze optimálně kombinovat se sprchovými kouty série TeraShower, Vision nebo S600 od Koralle, dceřinné společnosti Sanitec.

Charakteristika:

  • Kompletní koupelnový program pro inovativně koncipované prostory
  • Urbanistický životní styl lze inscenovat nadčasově až moderně
  • Inteligentní nábytkový program nabízí kreativní řešení