Vany - Kaldewei - Kaldewei klade důraz na Green Design

Evropská jednička v oblasti koupelových van, certifikovaná jako první firma z oblasti vybavení koupelen v souladu s environmentální deklarací IBU podle ISO 14025 / Německá pečeť kvality pro trvalou udržitelnost staveb, způsobuje změnu paradigmat v německém stavebním průmyslu a v oblasti nemovitostí.

Představením německé pečeti kvality pro trvalou udržitelnost staveb v červnu 2008 Spolkovým ministerstvem dopravy, stavebnictví a městského rozvoje (BMVBS) a Německou společností pro trvale udržitelné stavění, registr. spol. (Deutsche Gesellschaft für nachhaltiges Bauen e. V.) a rovněž prezentací prvních pilotních certifikací u příležitosti výstavy BAU 2009 bylo nově definováno téma trvalé udržitelnosti, které obsahuje ekologické, ekonomické a sociálně kulturní aspekty, a to jak pro celý stavební průmysl a oblast nemovitostí, tak i ve vědomí veřejnosti.

Na rozdíl od dosud spíše vágních označení budov, například jako „nízkoenergetický dům" nebo „CO2 neutrální" otevírá certifikát Německé společnosti pro trvale udržitelné stavění (DGNB) možnost komplexní bilance stavebních projektů s důrazem na trvalou udržitelnost. K tomu je vedle spotřeby energie, která vzniká užíváním budovy, nutno komplexně a po celý životní cyklus stavebního objektu přihlížet také ke spotřebě prostředků a energie při výrobě stavebních materiálů a k jejich životnosti, ke vlivům na životní prostředí a na jeho zatížení, k nákladům na udržování, k možnosti demontáže a k recyklačním procesům. Předpokladem k možnosti realizace takto komplexního posouzení trvalé udržitelnosti stavebních projektů je certifikace použitých stavebních výrobků v souladu s environmentální deklarací IBU (Institut stavebnictví a životního prostředí, registr. spol.) podle ISO 14025.

Kaldewei je jako první evropská firma z oblasti vybavení koupelen certifikován podle IBU

Kaldewei, dodavatel vysoce kvalitních designových výrobků „před stěnou", absolvoval jako první německý a evropský podnik z odvětví sanitárního zařízení rozsáhlý analytický proces a získal pro své výrobky příslušnou environmentální deklaraci IBU. Přitom je tato úspěšná certifikace evropské jedničky na trhu v oblasti koupelových van již dána důslednou realizací značkové a materiálové filozofie podniku. Všechny koupelové a sprchové vany ze smaltované oceli Kaldewei o síle 3,5 milimetrů jsou ze 100 procent vyrobeny z přírodních surovin. Tento westfálský podnik poskytuje na všechny koupelové a sprchové vany 30-letou záruku, což je aspektem, který je stejně významný z hledisek trvalé udržitelnosti a z hledisek nákladů. Kromě toho jsou výrobky firmy Kaldewei na konci svého životního cyklu ze 100% recyklovatelné. V rámci tohoto recyklačního procesu není nutno dále oddělovat ocel a smalt, takže může být zamezeno downcyclingu, ke kterému často dochází u jiných materiálů. Koupelové a sprchové vany Kaldewei jsou na konci svého životního cyklu opět používány přímo jako suroviny k výrobě oceli.

Také srovnání koupelové nebo sprchové vany ze smaltované oceli Kaldewei o síle 3,5 milimetrů s průměrnou akrylovou vanou podtrhuje příkladnou environmentální bilanci smaltované oceli. Vyhodnocení centrálních ukazatelů, jako například primární spotřeby energie, potenciálu skleníkového efektu a potenciálu okyselení, ukazuje, že smaltovaná ocel vykazuje s důrazem na trvalou udržitelnost výrazné výhody ve srovnání s akrylem.

Kaldewei: Stručný portrét podniku

Výrobní program firmy Kaldewei sestává z přibližně 300 modelů koupelových a sprchových van, které byly ztvárněny italským ateliérem pro design Sottsass Associati, Miláno, ateliérem Phoenix Design, Stuttgart/Tokio, a přímo ve firmě. Již po 90 let vyrábí tento specialista své vysoce kvalitní koupelnové výrobky ze smaltované oceli Kaldewei o síle 3,5 mm. Smaltovaná ocel je bez problémů ze 100% recyklovatelná, a zásluhou procesů nezatěžujících životní prostředí při výrobě, balení, přepravě a likvidaci se stávají tyto výrobky zajímavými obzvláště pro ekologické, trvale udržitelné stavební projekty. Vany od firmy Kaldewei nabízejí maximální míru komfortu při koupeli a náročný nadčasový design, což je doloženo 45 cenami za design.