Sídlo společnosti a místo podnikání:


Ravak a.s.

Obecnická 285

261 01 Příbram I

 

IČO: 25612492

DIČ: CZ25612492


číslo účtu: 191943-211/0100 (KB Příbram)

OR MS PRAHA Praha od 1.10.1997, odd.B, vl. 4970 


Tel.: 00 420 318 427 111

Fax: 00 420 318 427 278


e-mail: info@ravak.cz

internet: www.ravak.cz

Představení společnosti RAVAK


Společnost RAVAK a.s. působí ve více než 50 zemích světa a je největším výrobcem vybavení pro koupelny ve střední a východní Evropě. Značka RAVAK přináší krásné a praktické koupelny, promyšlené do posledního detailu. RAVAK dodává svým zákazníkům vany, sprchové kouty, umyvadla, ale i další chytré koupelnové doplňky, mezi nimi i praktický nábytek do každé koupelny. Mimo jiné RAVAK jako první na světě uvedl na trh bezpečnou koupelnovou elektroniku cenově dostupnou i pro širokou veřejnost.

  
RAVAK a.s. - administrativni budovaRAVAK a.s. - letecký pohled

Vznik společnosti


Společnost byla založena v roce 1991 jako společnost s ručením omezením a dodnes nese jméno, které odráží jména svých zakladatelů - rodiny Vařeků a Kreysů. Obě rodiny dodnes aktivně společnost řídí.


Prvotní výrobkové portfolio - sprchové kouty a vaničky


Výrobní sortiment tvořily od počátku sprchové kouty a vaničky, nejdříve v licenci francouzského výrobce. V roce 1993 společnost začala investovat do vlastního vývoje a od roku 1994 uvedla řadu sprchových koutů Supernova, vyrobenou vlastní patentovanou technologií. Tato řada je dodnes považována spotřebiteli za nejspolehlivější sprchové kouty na trhu. V roce 1997 se RAVAK stal akciovou společností. Ve stejném roce rozšířil výrobu i o luxusní řady sprchových koutů.


Rozvoj výrobkového portfolia - vany


Rok 1998 byl ve znamení začátku výroby akrylátových van. V roce 1999 RAVAK vyvinul vanu Rosa, která se stala nejprodávanější vanou v Evropě a získala prestižní ocenění na řadě mezinárodních veletrhů. V témže roce RAVAK uvedl na trh hydromasážní systémy pro většinu vyráběných van. Od roku 2000 spolupracuje s rakouskou firmou Design Storz, která je známá svojí činností na poli vývoje automobilů (Audi, Porsche, Honda, Chrysler, Volvo, Nissan, Ford, Seat, Pugeot, BMW, Citroën), ale i designu nejrůznějšího spotřebního zboží (Adidas, Nike, Hugo Boss, Salomon, Blizzard, Atomic). Ze společného vývoje vznikly úspěšné produkty jako sprchový box Whitewater. Dále jsou to úspěšné vany Avocado, LoveStory, You, Magnolia i novinka roku 2009, vana XXL. Od roku 2004 RAVAK spolupracuje se špičkovým českým designérem Kryštofem Nosálem, který je autorem umyvadel z litých materiálů, van Evolution, Praktik, BeHappy, Safe a Praktik N.


Vznik dceřiných společností a export


V letech 1996 až 1997 začala společnost expandovat do zahraničí. První zahraniční aktivity se začaly rozvíjet na Slovensku, v Německu, Rusku a Polsku, poté následovalo Maďarsko, pobaltské státy a Ukrajina. V dalších letech RAVAK rozšířil pole své působnosti na další státy v Evropě i Asii - Spojené arabské emiráty, Španělsko, Lotyšsko, Čínu, Rumunsko a Kazachstán. Společnost RAVAK má v současnosti 15 dceřiných společností v zahraničí a exportuje do více než 50 zemí v Evropě, Asii a Africe.

 

Protože praktičnost je u nás
na prvním místě.

Protože design je pro nás víc než
jen touha po odlišení.
 

Protože na naše výrobky se můžete spolehnout.

Protože máme miliony spokojených
zákazníků po celém světě.


Krásnou koupelnu chce mít každý. Nemusíte kvůli tomu ale slevit z dalších požadavků. S námi bude vaše koupelna nejen krásná, ale i praktická, aby se vám do ní vešlo všechno, co potřebujete, včetně pračky a koše na prádlo.

Toužíme po výrobcích tvarově zajímavých, ale především praktických, s vysokou užitnou hodnotou, technicky domyšlených, jednoduchých a bezpečných.

  Používáme ty nejkvalitnější materiály a nabízíme vám až desetiletou záruku na vany. Za kvalitu sprchových koutů hovoří naše dlouholeté zkušenosti. U našich výrobků nebudete mít problém s otevíráním dveří, nečistotami v nepřístupných místech ani s protékáním vody mimo sprchový kout.

Nesnažíme se vyrábět výrobky dle možností našich technologií, ale vyrábíme s ohledem na potřeby a požadavky zákazníků. Ptáme se vás na vaše přání a na to, co od koupelnového vybavení očekáváte. Věříme, že existují věci, ze kterých můžete mít i po letech stále stejnou radost. Vždy se budeme snažit přinášet pohodu, krásu a požitek do vašich domácností. Na naše výrobky i služby se můžete vždy spolehnout!

Pokud s našimi výrobky budete spokojeni vy, naši zákazníci, budeme spokojeni i my.

  

Jen málokterý obor lidské činnosti zaznamenal v posledních dvou desetiletích takový rozmach, jako výroba sanitární techniky, zejména pak výroba sprchových koutů a akrylátových van.


Ještě před deseti lety se například ve východní Evropě počet prodaných sprchových koutů počítal na tisíce. Dnes na těchto trzích fungují desítky výrobců a počty prodaných kusů se pohybují v řádech mnoha set tisíc kusů ročně.


Takový překotný vývoj však přináší nejenom řadu příležitostí, ale i velké nároky na výrobce, kteří budou chtít i v budoucnu v tomto oboru něco znamenat. Základní filozofií firmy RAVAK je přesvědčení o tom, že zatímco technická dokonalost je samozřejmostí, teprve design je to, co tvoří skutečnou hodnotu výrobku.


Právě toto přesvědčení se stalo důvodem k zahájení spolupráce s firmou DESIGN A STORZ, která byla schopna přenést zkušenosti s tvorbou designu z automobilového průmyslu i do naší branže.


 
zpět