SCHELL GmbH & Co. KG

Armaturentechnologie
Raiffeisenstraße 31
D-57462 Olpe

Telefon +49 (0) 27 61 / 8 92-0
Telefax +49 (0) 27 61 / 8 92-199


Česká republika

Ing. Aleš Řezáč
obchodní manažer
SCHELL GmbH & Co. KG

mobil: 602 754 712
fax:    515 222 181

e-mail: ales.rezac@schell.euFirma SCHELL je jedním z hlavních světových výrobců armatur instalační techniky. Již více než 75 let pravidelně investuje do inovativních produktů a služeb "Made in Germany".


Kromě širokého sortimentu výrobků v oblasti rohových regulačních ventilů a připojovacích armatur firma SCHELL komplexně dodává veškeré typy armatur pro veřejné sanitární prostory k umyvadlům i sprchám, WC i pisoárům.


Společnost SCHELL patří k vedoucím firmám v oblasti technologií sanitárního odvětví. Nekompromisní politika jakosti dává základ výbornému image značky SCHELL v mezinárodním měřítku.


Za vynikající pověstí společnosti stojí 450 zaměstnanců dvou vysoce moderních závodů ve městě Olpe v západní části Německa.  SCHELL - značka, kvalita a inovace

Jako spolehlivý partner v oblasti sanitární techniky se SCHELL opírá o své více než pětasedmdesátileté zkušenosti v konstrukci a výrobě praktických sanitárních armatur. Kvalitní suroviny a materiály i automatické výrobní procesy jsou základem pro vysoce kvalitní a funkční armatury ?made by SCHELL".

Kromě toho se společnost SCHELL stále zabývá tématy, která realizuje v inovačních výrobcích, které přinášejí uživatelům a celé sanitární oblasti opravdový užitek. S tím úzce souvisí šetrné zacházení s vodními zdroji i vysoké nároky na design, nekompromisní kvalita, snadná montáž a fungující servis orientovaný na požadavky sanitárního trhu.

Protože armatury SCHELL splňují mnoho národních i mezinárodních povolení, lze je používat univerzálně. To je, společně s kontinuálně kontrolovanou bezpečností, dalším důvodem, proč se mnozí zákazníci stále rozhodují pro značku SCHELL. O strategii společnosti SCHELL orientované na sanitární techniku a uživatele je pečováno mnoho desetiletí a je přizpůsobována potřebám trhu. Zákazníci to umí ocenit. Díky nim je podnik úspěšný. Dnes je SCHELL se zhruba 450 zaměstnanci a širokým programem kvalitních výrobků jedním z předních výrobců armatur v Evropě.

Splachovací systémy - kompetence v mechanice a elektronice

V roce 1935, jen tři roky po založení podniku, představila společnost SCHELL první armaturu pro WC, která přesvědčovala solidní mechanikou a perfektní povrchovou úpravou. Tyto vlastnosti jsou pro tlakové splachovače SCHELL charakteristické i dnes. Přišly však také nové technologie a rozšíření funkčnosti výrobků.

V roce 1997 integroval SCHELL do tlakových splachovačů elektronické ovládací systémy a otevřel tak nové možnosti pro šetření vodou i pro hygienické spouštění tlakových splachovačů.

Dnes SCHELL zákazníkům nabízí mimořádně široký program tlakových splachovačů WC a pisoárů pro instalaci jak nadomítkovou tak podomítkovou. Spektrum zahrnuje robustní odolné mechanické armatury dokonalých tvarů, podomítkové tlakové splachovače s moderními senzory, které kromě automatického ovládání umožňuji i důmyslné komfortní a bezpečnostní funkce jako např. hygienické splachování nebo ochranu proti přetečení.

Nový sortiment umyvadlových a sprchových armatur

Ve spojitosti s vývojem splachovacích systémů a dodávek pro veřejný sektor rozvíjí SCHELL rovněž šíři sortimentu umyvadlových a sprchových armatur především na bázi elektronického a tlačného samouzavíracího ovládání. Jak pro standardní řešení sanitárních prostor, tak pro designové interiéry se nabízí různé varianty prověřených výrobků pro komfortní a velmi funkční užívání.

Rohové a připojovací ventily nejvyšší kvality - vysoká funkčnost

Rohové i připojovací ventily od firmy SCHELL perfektně splňují mnoho důležitých funkcí a nabízí veškeré výhody komfortní sanitární instalace.

- umožňují neomezený průtok například k umyvadlové armatuře, splachovací nádrži k WC nebo bidetu;

- rohové ventily jsou uzavíratelné; v případě opravy nebo výměny umyvadlové armatury se uzavře jen příslušné místo připojení a nikoli celá síť rozvodu;

- požadované množství průtoku teplé a studené vody lze nastavit optimálním vedením vody; lze snížit spotřebu vody a ušetřit cennou energii; návratnost vložených prostředků je tak obzvlášť nízká;

- filtrové rohové ventily chrání mechanicky a elektronicky řízené umyvadlové armatury před nečistotami a usazeninami ve vodě, redukují tak údržbu a servis a prodlužují životnost připojených armatur;

- rohové ventily v kombinovaných provedení umožňují současný provoz dvou přípojných míst (např. umyvadlové armatury a myčky nebo pračky);

- všechny rohové regulační ventily firmy SCHELL jsou pro zajištění trvalé lehkosti chodu zhotoveny s tukovou komorou a vodovzdorným mosazným vřetenem;

- pevné kuželové svěrné šroubení s vyrovnáním délky vytváří bezpečné připojení k armatuře;

- pomocí samotěsnícího kroužku ASAG přímo v přípojném závitu lze rohové regulační ventily firmy SCHELL nainstalovat snadno a spolehlivě;

- hladina hluku nepřesahuje 20 dB dokonce ani během regulace vodního proudu.

Sanitární armatury SCHELL jsou vyvíjeny s ohledem na funkční estetiku. To na jedné straně znamená výborné zpracování materiálů, na straně druhé ale také vlastní celkový koncept designu přesahující rámec samotného výrobku. Sanitární armatury SCHELL jsou ve svém klasickém designu výborně kombinovatelné a vysoce funkční ve více ohledech, ať už se jedná o designové rohové ventily, umyvadlové armatury, tlakové splachovače WC nebo pisoárů.  

zpět